ЗВЕРНЕННЯ Преосвященнійшого єпископа Рівненського і Сарненського Гавриїла до священнослужителів та вірян Української Православної Церкви (Московський патріархат) на теренах Рівненщини

Ваше Високопреосвященство митрополите Анатоліє (керуючий Сарненською єпархією), Ваше Преосвященство єпископе Пимене (керуючий Рівненською єпархією), всечесні священики з дияконами, дорогі брати і сестри!

Підтримуючи своїх братів-архієреїв з Української Православної Церкви (Православної Церкви України), звертаюсь і я до кожного вашого серця у це страшне сьогодення – час великих невинних людських жертв та знищення поселень нашої Батьківщини України у війні з агресором, у війні з Російською Федерацією (з благословення керівництва Московського патріархату).

Для нашого спільного блага у Христі Ісусі та блага земної Вітчизни, прохаю вас, не гаяти часу, розпочинати процес єднання навколо Київського престолу у лоні Канонічної Помісної Православної Церкви України.

Це – єдиний вірний канонічний шлях (згідно тисячолітнього тлумачення святих канонів Вселенським Православʼям).

Памʼятаймо, що всі ми – нащадки Володимирового Хрещення (славної Православної Русі), які належали до Київської митрополії Константинопольської Православної Церкви (Вселенський патріархат). Памʼятаймо і те, що власне через внутрішні чвари в минулому Русь підпала під ординське, а потім і московське ярма – політичне та церковне. Не будемо цього повторювати.

Розділення між православними українцями на користь тільки нашому російському ворогу-агресору.

З Божого Провидіння в Україні є Канонічна Помісна Православна Церква, яка від Матері-Церкви Вселенського патріархату 6 січня 2019 року отримала Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію та зайняла в церковному Диптиху 15 місце. Іі канонічно обраним Предстоятелем є – Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Відмічу те, що цей Томос був виданий для обʼєднання всіх православних в Україні: «…однодумно визначаємо та проголошуємо, щоб уся Православна Церква, що знаходиться в межах політично сформованої та цілковито незалежної України разом із Священними Митрополіями, Архієпископіями, Єпископіями, монастирями, парафіями та всіма в них церковними установами … існувала віднині канонічно автокефальною, незалежною та самоврядною…». Тож, сердечно прохаю вас, не зволікайте.

Хочу завершити словами зі святої Літургії: «Полюбімо один одного, щоб однодумно сповідувати».

Милостивий Боже, бережи Рівненщину та всю Мученицю-Україну!

 

 

З любовʼю у Христі Господі,

Гавриїл,

єпископ Рівненський і Сарненський УПЦ (ПЦУ)

 

16 березня 2022 року

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *