ЗВЕРНЕННЯ Преосвященнійшого єпископа Рівненського і Сарненського Гавриїла до духовенства і вірян Української Православної Церкви (Московський патріархат) на теренах Рівненщини

Дорогі у Христі Воскреслому всечесні священники з дияконами, дорогі брати і сестри!

Учора у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви в єдності з Московським патріархатом. Я, як і переважна більшість з вас, мав велику надію на те, що буде, зокрема, засуджено «благословення» Московського патріарха Кирила Гундяєва на війну росії з Україною (засуджено, зокрема, як порушення заповіді Божої – «Не вбивай») та прийняте рішення щодо скликання чи то Собору УПЦ МП (найкращий варіант), чи Архієрейського Собору для вирішення питання виходу з Московського патріархату.

Мені вірилося та дуже хотілося мирного вирішення міжправославного непорозуміння в Україні. Натомість, Священний Синод навіть не згадав у документах патріарха Кирила (таким чином, мовчазно, – підтримав його «благословення» на вбивство українців) та ініціював  скликання так званого «зібрання за участі єпископів, священників, монахів та мирян» УПЦ МП «найближчим часом», яке не буде мати жодних канонічно-статутних прав на прийняття рішень щодо зміни адміністративно-правового статусу УПЦ МП.

Таким чином, ясно бачимо – ієрархи УПЦ МП не мають намірів покидати Московський патріархат (принаймні – їх переважна більшість).

Дорогі духовні отці, брати і сестри! Для нашого спільного блага у Христі Ісусі та блага земної Вітчизни України, знову прохаю вас, не гаяти часу, приєднуватись до процесу єднання навколо Київського престолу у лоні Помісної Православної Церкви України.

Розділення між православними українцями на користь тільки нашому російському ворогу-агресору з Московським патріархом Кирилом.

З Божого Провидіння в Україні є канонічна Помісна Православна Церква, яка від Матері-Церкви Вселенського патріархату 6 січня 2019 року отримала Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію та зайняла в церковному Диптиху 15 місце. Її канонічно обраним Предстоятелем є – Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Цей Томос був виданий для обʼєднання всіх православних в Україні: «…однодумно визначаємо та проголошуємо, щоб уся Православна Церква, що знаходиться в межах політично сформованої та цілковито незалежної України разом із Священними Митрополіями, Архієпископіями, Єпископіями, монастирями, парафіями та всіма в них церковними установами … існувала віднині канонічно автокефальною, незалежною та самоврядною…».

«Нехай же будуть милості Великого Бога і Спаса нашого Ісуса Христа з усіма вами» (виголос з Божественної літургії).

Милостивий наш Боже і Творче, благословляй та оберігай нашу чарівно-православну Рівненщину!

 

 

З любовʼю у Христі Господі,

Гавриїл,

єпископ Рівненський і Сарненський УПЦ (ПЦУ)

 

13 травня 2022 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *