Проповідь в Неділю м’ясопусну, про Страшний суд

Проповідь

єпископа Рівненського і Сарненського

Гавриїла в Неділю мʼясопусну

(про Страшний суд)

 

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Слава Ісусу Христу!

Дорогі брати і сестри!

 

Залишився один тиждень до початку 40-денного Великого посту. Сьогодні Свята Православна Церква повчає нас про кінець матеріального світу, який ми з вами бачимо, та про те, що надалі очікує людей, притчею про Страшний суд.

Згідно Святого Письма, Слова Божого, неодмінно прийде той день, коли Син Божий Ісус Христос вдруге з’явиться на землі, і з’явиться у всій Своїй Божій славі. І тоді ангели, Його безплотне воїнство, зберуть разом усіх людей, починаючи від Адама з Євою та закінчуючи живими мешканцями планети Земля. З одного боку, це буде невимовним щастям для тих, хто почує слова нагороди: «Прийдіть, благословенні Отця Мого, успадкуйте Царство, уготоване вам від створення світу» (Мф. 25, 34); а з другого боку, для тих хто займе місце ліворуч від Господа, прозвучать грізні слова: «Ідіть від Мене, прокляті, у вогонь вічний, уготований дияволу і ангелам його» (Мф. 25, 41).

У основі цієї притчі про Страшний суд лежить єдине – любов до ближнього: «Бо голодував Я, і ви дали Мені їсти; спраглий був, і ви напоїли Мене; був подорожній, і ви прийняли Мене; був нагим, і ви зодягли Мене; був недужим, і ви відвідали Мене; у в’язниці був, і ви прийшли до Мене» (Мф. 25, 35-37). Людина, котра за своє земне життя не полюбила своїх ближніх, не страждала разом зі своїми ближніми, не приходила на допомогу своїм ближнім, така людина є чужою для Царства Небесного, бо в основі Царства Божого лежить єдине – любов.

Власне любов лежить і в основі втілення Сина Божого Ісуса Христа, і в основі Його життя на землі, і в основі Його страждань та Розп’яття, і в основі Його Воскресіння та Вознесіння на небо. Кульмінацією духовного життя Христової Церкви є Божественна Літургія, в основі якої лежить Євхаристія – тобто перетворення хліба й вина у Тіло й Кров Христові. Тайна Тіла й Крові Христових – це жертовність, це прояв невимовної любові Творця до роду людського. І людина, котра систематично причащається Тіла й Крові Христових – проймаються цим духом Христовим, духом Його жертовності та любові.

Кожна секунда, кожна хвилина, кожна година та кожний день наближають нас до останнього екзамену у земному житті – до екзамену на Страшному суді, тож будьмо добре підготовленими до нього: накопичуймо справи любові до ближніх. Бог спитає нас власне про справи любові, і ці справи любові будуть нашим екзаменом.

Дорогі брати і сестри! У нинішньому недільному читанні з Євангелія ми почули слова – «прийдіть» до Мене та «ідіть» від Мене. Будемо ж молити Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, щоб Він сподобив нас почути власне любі серцю слова: «Прийдіть, благословенні Отця Мого, успадкуйте Царство, уготоване вам від створення світу» (Мф. 25, 34). Амінь!

Слава Ісусу Христу!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *