Проповідь у 3-тю Неділю після Пасхи (свв. жінок-мироносиць)

Проповідь єпископа Рівненського і Сарненського

Гавриїла в 3-тю неділю після Пасхи

(святих жінок-мироносиць)

 

Дорогі брати і сестри!

Христос воскрес!

 

Ось вже два тижні ми з вами чуємо це радісне вітання, яке сповіщає всесвіту про перемогу добра над злом, світла над темрявою, життя над смертю. І власне першими, хто оголосив людству цю радісну новину про Воскресіння Христове, були святі жінки-мироносиці. Тому Свята Православна Церква і запрошує нас сьогодні молитовно прославити їх памʼять.

Святе Письмо, а власне її найважливіша частина – Євангеліє, розповідаючи нам про часи земних страждань Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, коли Його залишають майже всі учні, акцентує на тому, що тільки жінки-помічниці завжди були з Ним; навіть і тоді коли Спаситель прямував для розпʼяття на Голгофу. Бачили ці святі жінки і те, коли таємні учні Христа Йосиф Аримафейський з Никодимом зняли Пречисте Тіло Спасителя з хреста і поховали у печері біля Голгофи.

Після поховання Ісуса Христа ці жінки повернулись у свої домівки, де використавши пахощі (ароматні речовини) та олію приготували миро, яким згідно юдейського звичаю вимащували тіло покійного. З цим пахучим миром, від якого вони і отримали назву жінок-мироносиць, вони вирушили зранку наступного дня (у євреїв він має назву – перший день тижня, а у нас він став – неділею) до гробу свого Божественного Вчителя, для здійснення даного релігійного обряду.

Це був подвиг, бо жінки не вбоялися ані нічної темряви, ані злоби юдеїв, за що й були нагороджені величною радістю – власне вони, а не чоловіки, першими побачили Воскреслого Христа, власне вони, а не чоловіки, першими почули і Господнє привітання: «Радуйтеся!».

І ось цих святих жінок-мироносиць Свята Христова Церква сьогодні молитовно прославляє та підносить до них молитви, прохаючи їх благодатної допомоги у справі нашого спасіння.

Жінки-мироносиці Марія Магдалина, Марія Клеопова, Соломія, Іоанна, Сусанна, Марфа з Марією – сестри святого Лазаря чотириденного та інші, поклали початок служінню жінки у Христовій Церкві, якого не знала Старозавітня Церква. Так, у перші століття існування Христової Церкві жінки, які виділялись праведним життям, навіть рукопокладались у дияконіс (в олтарі біля престолу), їх служіння складалося з допомоги священникам при Таїнстві Хрещення дорослих дівчат та жінок. Тисячі жінок було між першими мучениками за віру Христову. Тисячі жінок стали носіями проповіді Євангелія по всій землі: наприклад, нам добре відомі імена рівноапостольних жінок – Олени, матері царя Костянтина, Ніни, яка просвітила Грузію, нашої руської княжни Ольги та багатьох-багатьох інших. Усі вони  – є продовженням подвигів святих жінок-мироносиць.

Дорогі брати і сестри! І в нашому з вами середовищі є багато жінок, які своєю материнською ласкою, прикладом свого справжнього християнського життя та добрим Євангельським словом, допомагають ближнім будувати Царство Боже в їх серцях. І таких є насправді багато – потрібно тільки уважно придивитись.

Святі жінки-мироносиці завжди нагадують нам про наш священний та головний обов’язок – любити Бога та ближніх. Тож давайте, будемо на прикладі їх життя та подвигів гартувати у собі цю любов, щоб таким чином виконати заповіді Божі та у свій час досягнути Царства Небесного.

Амінь!

Зі святом, любі наші жінки-християнки!

Христос воскрес!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *