Пасхальне послання 2019

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
єпископа Рівненського і Сарненського ГАВРИЇЛА
всечесному духовенству і всім вірним чадам
Рівненсько-Волинської єпархії
Православної Церкви України

Возлюблені у Господі всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Щиро вітаю вас життєстверджуючим:
ХРИСТОС ВОСКРЕС!

У цих коротких словах – світло нашої віри, радість нашої надії, кріпость нашої любові. Немає свята більш радісного, ніж Світле Христове Воскресіння. Свята Христова Церква називає його «святом свят і торжеством торжеств», бо Пасха не тільки спомин найвизначнішої в історії людства події – вона звернена перш за все у вік майбутній. Пасха Христова – це життя вічне у богопізнанні та богоспілкуванні; вона є «праведність, мир і радість у Святому Дусі» (Рим. 14, 17).
Думка про смерть завжди лякала людину. Її неминучість приводила рід людський до відчаю. Але відтепер не потрібно журитися і не слід боятися. Христос Спаситель Своєю смертю переміг нашу смерть: «смертю смерть подолав», – і Його Воскресіння стало вірною запорукою воскресіння кожного з нас. Для віруючої людини смерть не є абсолютним зникненням, смерть – лише припинення нашого земного життя. Вона не перериває життя безсмертної душі, а лише переносить її в іншу сферу буття – в нескінченну. Тлінна людська сутність отримала щеплення нетління, і почався процес всецілого оздоровлення людини. Перемога Христа над смертю поклала початок оновленню покутуваного Ним людства. Святий апостол Павло пише: «Христос воскрес з мертвих, первенець серед померлих… Як в Адамі всі вмирають, так у Христі всі оживуть» (1 Кор. 15, 20, 22).
Пасхальні богослужіння сповненні торжественністю та великою радістю, адже: «сьогодні все наповнилося світлом, небо, земля і глибини підземні» (Тропар канону Пасхальної утрені). Пасхальна радість охоплює не тільки людину, але й увесь космос, видимий і невидимий світ. Пасха навіки освітлює та розвіває темряву зла, і тільки той, хто відкидає цю благу вість про відкуплення і Воскресіння Христове, закриває своє серце перед Божою любов’ю, якою Творець обнімає кожне творіння, бажаючи привести Його до первозданної досконалості, любові та святості.
До пасхальної радості закликаються всі: як віруючі, так і ті, хто тільки на межі переоцінки життєвих орієнтирів. Жертва Христова була принесена за всіх, і кожний, хто отримав від Творця земне життя, нині запрошується увійти в радість Господа свого. Головне – почути голос Господній і не відмовитися від запрошення на Божественну вечерю любові. Спасіння людини залежить тепер тільки від її бажання і рішучості, бо зло і гріх переможені, небо відкрите, нам подана всесильна благодать Божа.
Осяяні благодаттю та радістю Христового Воскресіння, несімо у свої власні домівки, місця праці, діяльності та відпочинку, незгасне світло Господньої любові та тепла. Обіймімо найбільш нужденних та відкинутих, потішмо засмучених: «…просвітімся торжеством, і одні одних обнімімо, та скажімо: Браття! І тим, що ненавидять нас, простім все з Воскресінням!» (Стихира канону Пасхальної утрені).
Сердечно вітаю з Воскресінням Христовим усіх воїнів, волонтерів та тих, хто щиро жертвує своє життя, здоров’я і зусилля заради довгоочікуваного миру в нашій Україні!
Вітаю нашу молодь і дітей із Пасхальним торжеством. Нехай Воскреслий Христос наповнить ваші серця своїм божественним миром!
Благословіння Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Смиренний
+ ГАВРИЇЛ
з ласки Божої
єпископ Рівненський і Сарненський,
керуючий Рівненсько-Волинською єпархією.
Пасха Христова 2019 р., м. Рівне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *