Проповідь про значущість недільного дня

Проповідь єпископа Рівненського і Сарненського

Гавриїла про значущість недільного дня

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Слава Ісусу Христу!

Дорогі брати і сестри!

У земному житті для християнина цінний та важливий кожний день, бо він є приготування до життя потойбічного – вічного та безкінечного. При цьому один із днів тижня виділяється з поміж інших, маючи найважливіше значення. Цей день неділя (з давньоукраїнської мови цей термін означає «неробочий день, день відпочинку»). Власне у цейперший день тижня єврейського календаря (потрібно відмітити, що в євреїв як і в час земного життя Ісуса Христа, так і зараз, тиждень складається з шабасу (триває від заходу сонця в пʼятницю до заходу сонця в суботу) та шести днів з простою назвою – перший, другий, третій, четвертий, п’ятий та шостий дні тижня), сталася найголовніша подія у житті людського роду та у світовій історії: воскресіння Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа.

    Ця історична подія воскресіння Христового стала домінантою християнського життя та богословʼя. Свята Православна Церква вже майже ІІ тисячі років відзначає цю найвеличнішу подію не тільки один раз у році на свято свят – Пасху Господню, але і щотижня у недільний день.      

    Любі у Христі! Щоразу за всенічним бдінням у храмах напередодні неділі ми з вами стверджуємо нашу віру в істину воскресіння Сина Божого такими словами: «Воскресіння Христове бачивши, поклонімось Святому Господу Ісусу, Єдиному Безгрішному. Хресту Твоєму поклоняємось, Христе, і Святе Воскресіння Твоє оспівуємо і славимо, бо Ти єси Бог наш, крім Тебе іншого не знаємо, імʼя Твоє призиваємо». У це вірили мільйони християн, які жили до нас, в це вірять мільйони християн, які тепер живуть і які житимуть. Ми з вами бачимо воскресіння нашого Спасителя очами апостолів та жінок-мироносиць, тих що були з Ісусом. Щоб упевнити людство у цій істині апостоли відобразили це письмово у Святому Євангелії.

    Коли ж учні Ісуса Христа через свій людський страх залишили Його після розпʼяття та ховались у різних куточках Єрусалиму, а вороги Месії торжествували, у світі назрівала найтаємніша подія. Обіцянка, колись дана Богом в раю нашим пращурам Адаму і Єві про те, що «насіння» жінки «зітре»голову змія (Бут. 3:15), справдилось.

    Історично-реально Ісус Христос воскрес та переміг біблійного змія, тобто диявола та відкрив нам двері до райського блаженства. Усі послідовники Спасителя також вокресають у таїнстві Хрещення для нового духовного життя,того життя яке веде до джерела світла та добра – Бога-Творця. Воскреслий Христос дарував нам повноту істини, яка розкрита у Євангелії, цей термін у перекладі з грецької мови означає – «гарна звістка», або ж «добра новина». Дійсно, ми отримали істину, вона – наша сила, вона – наше життя, вона – наше утвердження і якщо ми втратимо її, тоді ми втратимо й зміст нашого буття.          

    Дорогі брати і сестри! Кожний недільний день, день спомину про воскресіння нашого Спасителя, ми повинні віддавати посиленому спілкуванню (молитві) з Богомі за Божественною літургією у храмі, і вдома, і в дорозі; та читанню Святого Письма – розмірковуючи про значення воскресіння Христового, бо у ньому нам відкривається наука блаженного потойбічного життя у Царстві Небесному, в раю.  

Амінь.

 

   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *