Проповідь у свято Благовіщення Пресвятій Богородиці

Проповідь

єпископа Рівненського і Сарненського Гавриїла

у двонадесяте свято Благовіщення Пресвятої

Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Слава Ісусу Христу!

Перші люди, наші пращури Адам і Єва, згідно Святого Письма були поселені Богом у райські обителі, у чудовий Едемський сад (Бут. 2, 15). Там вони насолоджувались дивними рослинами, їли райські плоди, їм підкорялись усі земні тварини. Крім цього, Сам Творець зявлявся першим людям, розмовляв з ними, відкривав їм Свою волю, повчав істині та добру (Бут. 2, 16-17).

Далі перша книга Біблії, котра має назву — Буття, оповідає нам про те, що на превеликий жаль, Адам і Єва не зберегли святий звязок з Богом, вони віддали перевагу бажанням плоті, яка стала керувати духом, і таким чином зло витіснило добро. На превеликий жаль, наші прабатьки покидають Рай. У них починаються негаразди, зявляються хвороби, кровопролиття, війни, а також і «цариця негараздів» — власне смерть.

Дорогі брати і сестри! І ось, саме у нинішнє велике двонадесяте свято Благовіщення (благої вісті) Божій Матері, було Богом покладено початок спасіння грішного роду людського. По наказу Божому у галилейському місті Назареті Пресвятій Діві Марії зявляється архангел Божий Гавриїл і сповіщає Їй про народження від Неї Сина Божого. Описуючи цю подію євангелист Матвій акцентує, що це відбулось відповідно пророцтву старозавітного пророка Ісаї про те, що «Діва в утробі прийме і народить Сина, і дадуть імʼя Йому Еммануїл, що в перекладі є: «З нами Бог» (Іс. 7, 14)» (Мв. 1, 23). Цими словами євангелист говорить нам про те, що все що відбулось у ті дні на землі: і незвичайні заручини юної Марії старенькому Йосифу, і чудесна поява архістратига Божого, і непорочне зачаття від Духа Святого, і саме народження Спасителя світу Ісуса Христа — все це було наперед відомо Богу та було провіщене пророком Ісаєю за більш як 700 років до Різдва Христового.

Діва Марія — земна людина — стала Божою Матірю.

Син Божий Ісус Христос — Один від Святої Трійці — став Сином Людським, подібний нам у всьому, окрім гріха.

Іменем Еммануїл пророк Ісая говорить нам про властивості Дитяти Ісуса, про Його природу і силу. Бог дійсно з нами, ми віруємо, що Він відкрив Себе на землі в Ісусі Христі, Який обіцяв, що буде з нами до кінця цього світу. Ми віруємо, що Спаситель Христос через свою Святу Православну Церкву дарує нам шлях до спасіння, посилаючи нам у Ній Божественну благодать (енергію) для досягнення вічного блаженного життя.

Дійсно та реально «З нами Бог», але чи ми перебуваємо у Ньому? Чи ми відкриваємо Йому наші серця, чи Він живе у наших серцях? А Він входить в серця тільки тих людей, які виконують Його святі заповіді, систематично відвідують для молитви Його святий храм та приймають Його святі Таїнства.

Дорогі у Христі брати і сестри! Нехай же у цей святковий день, коли ми згадуємо початок нашого спасіння, запалиться у наших серцях нове полумя святої віри, і нехай воно зігріває нас у всі дні нашої земної подорожі.

Переживаючи сьогодні євангельську подію — Благовіщення Пресвятій Діві Марії, — щиро подякуємо Богу за Його невимовну любов до нас та прославимо Богородицю, Яка послужила великій таємниці нашого спасіння. Давайте вигукнемо Їй разом з архангелом Гавриїлом: «Радуйся, благодатна, Господь з Тобою»!

Амінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *