Проповідь у свято Різдва Пресвятої Богородиці

Проповідь

єпископа Рівненського і Сарненського Гавриїла

у двонадесяте свято Різдва Пресвятої

Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

 

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Слава Ісусу Христу!

Дорогі брати і сестри!

 

Сьогодні ми, священнослужителі та віряни автокефальноїПравославної Церкви України, святкуємо один із величних празників на честь Богоматері Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Це свято є великим та всесвітнім празником, святитель Божий архієпископ Андрій Критський у своєму слові на день Різдва Богородиці повчає так: «Дане свято є для нас початком свят, воно служить дверима до благості таістини».

Як же відбулась подія народження Пресвятої Богородиці? Зі Священного Передання нам відомо те, що батьками Діви Марії були праведні Іоаким та Анна. Іоаким походив з роду царя Давида, а Анна – з роду первосвященника Аарона. Були вони людьми заможними, благочестивими та милосердними до вбогих: вони жертвували одну третину свого прибутку до Єрусалимського храму, другу віддавали вбогим, і тільки одну третю частину залишали на свої потреби. Але вони мали своє сімейне велике горе – були бездітними. Чому ж горе? Тому, що бездітність у юдеїв була ознакою гніву Божого, боіснувало повірʼя про те, що хто не має дітей, той позбавлений надії на те, що власне в його потомстві народиться Месія(юдеї до нині вірять у це та чекають свого месію).

Одного року у свято Оновлення храму праведний Іоаким прийшов до Єрусалимського храму, щоб там принести жертву Богу. Однак первосвященник Ісахар не прийняв від нього жертву, окрім цього ще й осоромив його прилюдно за бездітність. Іоаким заплакав та вирушив до пустелі, де паслись його вівці; тут він пробув сорок днів та ночей у пості й молитві, благаючи Бога-Творця дарувати дитину.

Любі у Христі! Тим часом звістка про те, що сталось в Єрусалимі, дійшла й до Анни в місто Назарет і сильно засмутила її. З молитвою на вустах вона вийшла у сад, заплакала та промовила: «Ти, Господи, дарував Сарі сина устарості, дай же й мені дитя, щоб я принесла його у дар Тобі». Ледве закінчила Анна молитву, як ось став перед нею ангел Божий і промовив: «Твоя молитва дійшла до Бога, а сльози твої впали перед Його престолом. У тебе народиться дочка, через Неї благословляться всі народи земні та прийде спасіння для людей». У той самий час ангел Божий зʼявився також Іоакимові в пустелі та сповістив вельми радісну звістку.

За певний час пророчі слова вісника Господньогосповнились: у Анни народилася Дочка, Котру вони назвали Марією. Це й була Пресвята та Преблагословенна Діва Марія, від Якої народився Господь Бог і Спаситель наш Ісус Христос.

Пресвята Діва Марія перед своїм славним успінням, потішаючи апостолів Христових та християн Єрусалима, обіцяла бути заступницею всіх тих, хто буде вірувати у її Божественного Сина. На третій день після свого успіння вона зʼявилась учням Христовим у небесній славі і промовила до них: «Радійте! Я завжди з вами!». А запорукою цієї обітниці Мати Божа дарувала роду людському Свої чудотворні ікони, з якими завжди перебуває благодать Її славного заступництва.

Бачить Вона, всеблага Мати, всі наші потреби, чує Вона всі наші скорботи та зітхання, рахує Вона всі наші сльози.

Дорогі брати і сестри! Не забуваймо ж чим частіше звертатись до нашої Небесної Матері з наступною щиросердною молитвою, яка наповнена великою надією:«Пресвята Богородице, допомогай нам!».

Амінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *