Проповідь у свято Введення в храм Пресвятої Богородиці

Проповідь

єпископа Рівненського і Сарненського Гавриїла

у двонадесяте свято Введення в храм Пресвятої

Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

 

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Слава Ісусу Христу!

 

Усі свята на честь нашої Богоматері, дорогі брати і сестри, наповнені радістю та потіхою, і особливо нинішнє свято – Введення в Єрусалимський храм Пресвятої Отроковиці Марії. Виникає ж питання – чому? А тому, що власне сьогодні, у цей день, Свята Православна Церква починає готувати нас до величної радісної події – Різдва Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, народження у тілі на землі Самого Бога.

Саме сьогодні Приснодіва Марія вступає в храм, щоб підготовить себе до прийняття та народження Спасителя світу Месії Ісуса Христа.

Ось і святі батьки Пресвятої Владичиці, праведні Іоаким й Анна, в яких довгий час не було дітей, удостоїлись по своїх щирих молитвам до Творця дуже великого дару – бути батьками самої Богоматері. Вони пообіцяли Богу: дитя, що від них народиться буде принесене Йому в жертву. І вони виконали свою обітницю – власне тоді, коли Марії виповнилось три роки. Святе Передання описує нам як це було – Іоаким й Анна зібрали однолітків дочки Марії та своїх родичів – і цією процесією, із запаленими свічками, попрямували до Єрусалимського храму.

У цей самий час, просвічений Духом Святим первосвященник Захарій виходить із сонмом священників на зустріч Отроковиці, яка сама підкорює 15 сходинок в храм і праведний Захарій вводить її не тільки в храм, але і до Святого Святих храму, туди, куди навіть священники мали право входить тільки один раз у рік.

Як далі розповідає нам Святе Передання, Приснодіва Марія виховувалась при храмі до тих пір, коли за єврейським законом ставала дівчиною готовою вийти заміж (це був вік 14-15 років). Проживаючи при храмі Отроковиця навчається писати, читати та вишивати; у молитві до Бога та читанні Святого Письма вона знаходить свою найбільшу насолоду.

Дорогі брати і сестри! Нинішнє свято – Введення в Єрусалимський храм Пресвятої Владичиці Марії, це свято неземних духовних радощів, воно навчає нас – що і ми повинні при кожній можливості спішить до храму, знаходитись у ньому побільше часу – бо це домівка Божа, в якій Він особливо перебуває Своєю благодаттю. А також у цей день обов’язково потрібно приводить до храму дітей, бо нинішнє свято – це свято присвяти дитинства нашому Богу та Творцю.

Нехай же по молитвах Заступниці нашої Пресвятої Приснодіви Марії сподобить нас Милостивий Господь – досягнути благочестя у цьому земному житті та спасіння у Вічності.

Амінь.

Слава Ісусу Христу!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *