Проповідь в 4-ту Неділю після Пасхи (про розслабленого)

Проповідь єпископа Рівненського і Сарненського

Гавриїла в 4-ту неділю після Пасхи

(про розслабленого)

Дорогі брати і сестри!

Христос воскрес!

«Ось ти одужав; не гріши більше,

щоб з тобою не сталося чого гіршого» (Ін. 5, 15)

З такими словами звернувся Господь Бог і Спаситель наш Ісус Христос до хворого чоловіка, котрий мав розслаблення, тобто – параліч, про якого йде мова у щойно почутому нами Євангельському читанні.

Зі слів Ісуса Христа ми розуміємо те, що важка хвороба, якою страждав цей нещасний чоловік аж 38 років, була наслідком його гріхів. Якими були ці гріхи Євангеліє нам не сповіщає і цим повчає нас, що подібна ситуація може бути з кожною людиною за різноманітні гріхи.

«Не гріши більше» – говорить наш Спаситель зціленому Ним чоловікові, котрий був паралізований; ці слова мають саме пряме відношення і до кожного з нас, бо і ми з вами хворіємо, і наші хвороби скоріш за все мають власне причиною – наші гріхи.

Допоки не було гріха, то не було і хвороб. Давайте згадаємо перші сторінки Біблії, де розповідається про те, що перші люди наші пращури Адам і Єва не знали хвороб, не знали скорбот та страждань, не знали й смерті – все це зʼявилося після їх гріхопадіння, після порушення ними заповіді Божої.

Гріх – це отрута, яка руйнує як духовну так і тілесну природи людини.

Гріх – це наш найстрашніший ворог, найлютіший ворог, який є перешкодою до Царства Небесного.

За кожним гріхом спочатку слідує внутрішня хвороба, хвороба душі та муки нашої совісті; а надалі – хвороба і тіла.

Якщо ж ми після гріхопадіння – одразу щиро покаємось Богу через Таїнство Сповіді, потім зʼєднаємось зі своїм Творцем у Таїнстві Причастя, то Бог Милостивий і нам скаже, подібно до євангельського паралізованого чоловіка – «ось ти одужав; не гріши більше, щоб з тобою не сталося чого гіршого».

Якщо ж ми не каємось у своїх гріхопадіннях, то Бог задля нашого напоумлення (як Милостивий Отець – бажаючи нам тільки добра), посилає нам хвороби, щоб під час цих недугів ми мали можливість згадати про Бога та стати на шлях покаяння.

Але, при цьому необхідно знати і те, що згідно Святого Письма не всі хвороби людей є наслідком гріха – іноді Господь посилає людині хворобу з метою її випробування або духовного удосконалення. Прикладом цього є історія старозавітнього багатостраждального праведного Іова та новозавітнього сліпого чоловіка від народження, про якого сказав Христос Спаситель: «ні він не згрішив, ні його батьки, але це для того, щоб відкрилися на ньому діла Божі» (Ін. 9, 3).

Отже, дорогі брати і сестри, захворівши ми не повинні гнівити Господа Бога, а  віднестись до своїх тілесних страждань як до милосердя Божого до нас; ми повинні бачити у своїх хворобах виключно Божу турботу про наш духовний стан та спасіння наших душ.

Амінь.

Христос воскрес!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *