РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ 2019

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
єпископа Рівненського і Волинського Гавриїла
всечесному духовенству та всім вірним чадам
Рівненсько-Волинської єпархії
Православної Церкви України

Возлюблені у Христі!
Дорогі отці, брати і сестри!

Нині торжествує новостворена канонічна помісна автокефальна Православна Церква України, зустрічаючи Різдво Христове, прославляючи і величаючи Богонемовля Христа, і з радістю бачить у цій священній події премудрість, любов і благовоління Творця до роду людського.
З безмежної любові Бог створив небо і землю, заселив її живими істотами, а тоді створив людину за Своїм Образом і Подобою, щоб благо поширювалося все більше у Всесвіті, бо такою є властивість благості Господньої. Та своїм переступом заповіді людина вибудувала перепону між собою і Богом, потрапила під владу диявола, гріха, стала пристрасною і смертною. Миру не стало, запанувало зло, ненависть, війни. Мир душевний був порушений гріхом і тільки звільненням від гріха він міг бути відновлений.
Милостивий Господь, бажаючи спасти рід людський, прихиляє небо і сходить на землю, воплотившись від Духа Святого і Марії Діви — Божественної і Чистої. Сам Бог приймає єство людське, оновлює його і повертає людям утрачене богосинівство і спілкування з Богом, повертає мир душам людей.
У Різдвяну ніч Ангел Господній сповістив усьому світові велику радість навіки: «нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк. 2:11). Він — Неприступне Світло від Світла і Отче Сяйво, — прийнявши на Себе людську природу, став доступним для людей з плоті і крові й почав їх приводити «до світла живоносного… від воріт безсонячних» (4-та пісня канону на утрені Різдва Христового). Благодатне єднання з Христом відновлює богоподібність людей, які відпали від Божественного життя, і через це єднання людського єства з благодаттю зміцнює їхню моральну силу. Тому «святкують Ангели всі на небесах, і радіють люди нині, звеселяється ж усе створіння заради народженого у Вифлеємі Спаса Господа…» (з літійної стихири свята).
Бог наш Ісус Христос неймовірно принизив Себе, прийнявши смертне тіло людини. Найдосконаліший Господь зʼєднався з грішним, щоб це грішне зробити досконалим. Проте, не тільки народженням обмежується Боже приниження. Творця і Володаря Всесвіту покладають у ясла тварини, дитиною Він переховується в Єгипті, юнаком Він допомагає названому батькові теслювати. Він багато терпить від людської несправедливості й ненависті, яка, зрештою, приводить Його до хреста на Голгофі, і все це – заради нас людей. Людству знову відкривається шлях до Раю. Власне тому, преподобний Роман Солодкоспівець в ікосі свята Різдва Христового підкреслює, що «Вифлеєм відкрив Едем».
Подібно до пастухів та волхвів, що прибігли до Вифлеємської печери, принесімо й ми Богові наші дари: хто виправлення у гріхах, хто – щирість у милостині, хто – ревність у молитві, а разом усі – подяку за Його невимовне милосердя до нас.
Тож сердечно вітаю з радісним святом Різдва Христового всечесних пастирів та всю благочестиву паству Рівненсько-Волинської єпархії Православної Церкви України, прикликаю на вас Боже благословення, бажаю вам, щоб Бог миру освятив вас «у всій повноті, і ваш дух і душа і тіло у всій цілості хай збережеться непорочно на пришестя Господа нашого Ісуса Христа» (1 Фес. 5:23). 

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

Смиренний

+ ГАВРИЇЛ
з ласки Божої
єпископ Рівненський і Волинський,
керуючий Рівненсько-Волинською єпархією
Різдво Христове 2018/2019 р., м. Рівне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *